Doporučení pro pacienty po zákroku: po ošetření zubu nebo po chirurgickém zákroku chvíli trvá, než pomine pocit otoku nebo citlivosti. Zde je několik informací a doporučení, které by vám měly pomoci.

Po lokální anestezii

Po dobu znecitlivění jezte kašovitou stravu, jezte a pijte studené a vlažné (prevence pokousání a opaření).

Po bílé (fotokompozitní) výplni

Občas se objeví zvýšená citlivost na skus do tvrdého, která odeznívá zpravidla během týdnů. V případě potřeby zavolejte.

Před chirurgickým zákrokem

Přiměřeně se najezte a napijte, případně pokud máte ordinována antibiotika, nezapoměňte je užít před zákrokem.

Po zavedení implantátu

První měsíc implantát mechanicky nijak nezatěžujte (nekousejte na něj, nezkoušejte jeho pevnost), v místě implantátu nečistěte kartáčkem. 

Dle doporučení kloktejte desinfekcí (např. Corsodyl 0,1%) po 8 hodinách (cca prvních 10 dní). Nekuřte, nepijte tvrdý alkohol, chlaďte viz. výše (po extrakci).

Po vytržení zubu

Extrakční ránu nevyplachujte, nekloktejte, první den jezte pouze kašovitou stravu (jogurty, pudinky), tak, aby v ráně nezůstaly žádné zbytky jídla. Nekuřte, nepijte tvrdý alkohol. 

Třetí den bývají otoky největší, roto můžete chladit následujícím způsobem: zvenku přes tvář přiložte chladící gelový polštář nebo studený obklad (může být např. zmrzlá zelenina v utěrce..) - 15 min. chlaďte, 45 min. pouza, opakujte 4x. Eventuelně užijte analgetika, jako je např. Ibalgin.

Pokud se i 3. den bolesti stále stupňují, kontaktujte nás.

Po endodontickém ošetření (ošetření kanálků)

Po odeznění anestezie se může objevit zvýšená citlivost na dotek nebo skus. V tom případě chlaďte stejně jako po extrakci, viz. výše.